BİYOGRAFİ

Yazdır
PDF

1975 yılında Kayseri'de doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Kayseri'de tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi'ne girdim ve 1999 yılında Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü'nden lisans derecesiyle mezum oldum. Lisansüstü öğrenimime aynı bölümde devam ederek 2002 ve 2007 yıllarında sırasıyla master ve doktora derecelerini kazandım. Master tezimi, düşük yoğunluklu akışlarda özellikle seyrekleştirilmiş boğulmuş akışların sayısal benzetimleri üzerine tamamladım. Doktora çalışmamda ise viskozitesiz ve viskoz akışları çözümlemek için Boltzmann tipi sayısal yöntemler geliştirilmesi konusunda uzmanlaştım.

1999-2002 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak görev yaptım. 2002 yılında TÜBİTAK-SAGE (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu - Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü) Aerodinamik Birimi'nde araştırmacı olarak işe başladım. Aynı birimde, 2003 ve 2007 yıllarında sırasıyla uzman araştırmacı ve başuzman araştırmacı kadrolarına terfi ettim. Burada çeşitli projelerde araştırmacı ve yönetici olarak çalıştım ve güdümlü füzelerin tasarımı, aerodinamik modellemesi ve sayısal benzetimi, yük ayrılması, paralel işlemleme ve kod geliştirme konularında uzmanlaştım. TÜBİTAK-SAGE'den askerlik görevim sebebiyle 2007 yılında ayrıldım. Askerlik görevimi yedek subay olarak Kıbrıs'ta tamamladıktan sonra 2008 yılında ÖZKOYUNCU Madencilik Metalurji İnşaat San. ve Tic. A.Ş.'nde AR-GE yöneticisi olarak çalışmaya başladım. 2014 yılında Planlama, AR-GE, Teknolojik Yatırımlar konularından sorumlu olmak üzere Genel Koordinatör olarak atandım. 2015 yılında ise başta Güneş Enerjisi yatırımı olmak üzere enerji yatırımları yapmak amacıyla 2010 yılında kurulan ÖZKOYUNCU Enerji Üretim San. ve Tic. A.Ş.'ne Yönetim Kurulu Üyesi seçildim. 2018 yılından beri ÖZKOYUNCU Madencilik Metalurji İnşaat San. ve Tic. A.Ş.'nde Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevimi sürdürüyorum.

Bilgisayar sistemleri, internet ve web uygulamaları konularına özel bir ilgim var. 1999 yılından beri kişisel olarak bilgisayar ve ağ yönetimi, intranet uygulamaları ve web geliştirme araçları (html, javascript, perl, php, ...) üzerine çalışmalarımı sürdürüyorum.

Evliyim, 11 yaşında bir oğlum, 5 yaşında bir kızım var ve Kayseri'de yaşıyorum.